15 paź Brak komentarzy admin Kategoria , , ,

Polacy są bardzo kreatywnym narodem. W tym twierdzeniu jest dużo racji. Często jednak ta kreatywność nie jest dostatecznie wykorzystywana. Czasem jest nawet ograniczana. Tak może się dziać chociażby w życiu zawodowym. W naszym miejscu pracy zazwyczaj nie możemy rozwinąć skrzydeł. Wykonujemy monotonne i jednostajne zajęcia nie mając żadnych szans na awans. Dlatego wielu Polaków decyduje się na rozpoczęcie działalności na własną rękę. Od czego zacząć i jak najlepiej wystartować? O tym poniżej.

Najważniejszy jest pomysł. W czasach przed wynalezieniem internetu o taki pomysł było znacznie trudniej. Obecnie początkujący przedsiębiorcy mają znacznie większe pole do popisu. Jedną z zalet sieci internetowej może być łatwe znalezienie pomysłu na biznes. Mogą pomóc w tym na przykład fora tematyczne lub nasza bieżąca obserwacja inicjatyw funkcjonujących w internecie. Dzięki internetowi mamy dostęp do potencjalnych klientów nie tylko z naszej ulicy lub dzielnicy. Możemy dotrzeć także do internautów z całej Polski. Jeżeli bariera językowa nie jest problemem i profil działalności nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem to świat może stanąć przed nami otworem. Wachlarz usług, które nie wymagają kontaktu z klientem jest bardzo szeroki. Możemy na przykład zaliczyć do niego usługi tworzenia stron internetowych czy też pozycjonowania. Jednak działalność taka wymaga wcześniejszego kształcenia się i nabywania wymaganych umiejętności. Dlatego bardzo częstym pomysłem na zaistnienie jest otwarcie sklepu internetowego. Obecnie nie musimy nawet zakupywać produktów, którymi będziemy handlować. Rozwiązaniem jest otwarcie sklepu w modelu dropshippingu. W tym modelu za wysyłkę towaru do klienta i prawidłowe rozliczenie sprzedaży będzie odpowiedzialna hurtownia, z którą podpiszemy umowy. Na właścicielu sklepu spoczywać będzie wyłącznie obowiązek jego promowania i pozyskiwania zamówień. Początkujący przedsiębiorca, który będzie chciał działać w internecie z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli mamy już koncepcję naszej działalności to musimy dopełnić formalności w urzędach. Obecnie założenie działalności gospodarczej odbywa się w całości przez internet. Proces ten sprowadza się do wypełnienia kilku formularzy. Jest on bardzo prosty. Na tym etapie musimy wybrać jednak bank. Nie warto podejmować decyzji o wyborze instytucji, z którą będziemy współpracować w sposób pochopny. Należy porównać oferty wszystkich ważniejszych instytucji. Podstawowym instrumentem, który będziemy wykorzystywać będzie konto firmowe. W dzisiejszych czasach powinno być ono już zintegrowane z internetową platformą do księgowości. Takie rozwiązanie bez wątpienia ułatwi życie początkującym przedsiębiorcom. Pozwala ono na znaczne uproszczenie naszych rozliczeń z fiskusem. Ale nie tylko konto firmowe jest tutaj istotne. Wraz z upływem czasu możemy mieć pomysł na rozwinięcie działalności. Taki pomysł będzie wiązał się często z koniecznością zainwestowania dużych środków. Dlatego powinniśmy też zwrócić uwagę na oferty kredytów dla firm. Alternatywą dla nich mogą być pożyczki firmowe. Planując działalność gospodarczą powinniśmy przyjąć szeroką perspektywę czasową. Trzeba również przygotować się zarówno na wariant pesymistyczny jak i optymistyczny.