25 lis Brak komentarzy admin Kategoria , ,

W dzisiejszych czasach warto wybrać bank, który oferuje nowoczesne rozwiązania ułatwiające korzystanie z konta oraz umożliwia różnorodne formy płatności. Obecnie nie każdy bank jest tak samo rozwinięty w nowinkach technologicznych. Czego potrzebujesz jako klient banku w dobie trzeciej dekady dwudziestego pierwszego wieku? Biorąc pod uwagę dzisiejsze tempo życia, nigdy nie wiesz, jaka funkcja okaże się wielce przydatna. Takie formy dokonywania transakcji, jak blik, czy płatności zbliżeniowe, w które wyposażane są coraz większe ilości urządzeń mobilnych – od smartfonów po opaski, mogą okazać się niezastąpione w nagłych przypadkach. Przykładem może być sytuacja, kiedy zamierzamy dokonać ważnej transakcji i nagle okazuje się, że karta kredytowa lub karta płatnicza z jakiegoś powodu nie działa. Można zapłacić innym urządzeniem mobilnym lub blikiem, a w przypadku braku takiej opcji, poprosić znajomego, czy kogoś z rodziny, aby udzielił nam pożyczki płacąc blikiem. W takich sytuacjach na wykonanie przelewu może nie być czasu. Blik jest właśnie tą formą płatności, która często jest jedynym ratunkiem.
Wybierając bank, należy zwrócić uwagę, jakie funkcje posiada aplikacja. Nie wszystkie banki oferują wygodne, przejrzyste systemy, z dużą ilością możliwości. Warto też sprawdzić jakie wymagania ma dany bank w przypadku udzielenia nam kredytu. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę poziom naszych zarobków. Kredyt najkorzystniej jest brać w swoim banku, gdyż ten najchętniej nam go udzieli. Dlatego należy zapoznać się jakie oferty proponują banki w zakresie wydawania kart kredytowych. Często decydując się na taką kartę możemy korzystać z wielu innych promocji w różnych firmach oferujących różne usługi, a także w sklepach. Zazwyczaj trzeba spełnić określone w regulaminie warunki, aby skorzystać z wielu ciekawych promocji oraz otrzymać wiele niekiedy bardzo korzystnych rabatów.

Trzymając już umowę konta w ręce, należy zwrócić również uwagę na cennik opłat za korzystanie z poszczególnych funkcjonalności danego banku. Dużą uwagę przywiązujmy do korzystania z bankomatów, zwłaszcza jeżeli chodzi o wyciąganie pieniędzy z konta. Bank, jako instytucja finansowa niezależnie od tego jaki wybierzemy, zawsze będzie zachęcał do trzymania swoich oszczędności na koncie, i korzystania z wielu funkcji, jednak wybieranie pieniędzy z konta nigdy do nich nie należy. Dlatego opłaty za wybranie gotówki z bankomatu mogą w niektórych przypadkach być znaczne. Jednak mamy tyle wygodnych opcji, że zazwyczaj wybieranie pieniędzy z bankomatu nie musimy dokonywać zbyt często. Coraz więcej małych firm idzie z duchem czasu i decyduje się na akceptację płatności kartą, płatności zbliżeniowych. Blik nadal nie jest aż tak rozpowszechniony, jednak w niedługim czasie na pewno to się zmieni. Tutaj powstaje pytanie, czy płatności gotówkowe przejdą do historii? Zapewne stanie się to wtedy, kiedy ludzie przestaną korzystać z tej formy płatności, bo przestanie być wygodna. Jednak na to potrzeba jeszcze trochę czasu.

Dzisiaj banki oferują nam wiele możliwości, wystarczy tylko porównać oferty, aby wybrać najlepszą dla siebie.