20 lut Brak komentarzy admin Kategoria , , ,

Co prawda, jak pokazują ostatnie badania wskaźnik bezrobocia w kraju obniża się, jednak pomimo to znalezienie wymarzonego zatrudnienia jest stosunkowo trudne. Owszem, w urzędach pracy dostępne są propozycje pracy, jednak zazwyczaj dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania konkretnych umiejętności. Jakimi drogami szukać pracy, tak by znaleźć tę wymarzoną, zamiast męczyć się przez osiem godzin każdego dnia?

Internet – bogate źródło wiedzy
W czasach, gdy praktycznie każdy ma nieograniczony dostęp do Internetu coraz bardziej popularne staje się poszukiwanie wymarzonej pracy przez Internet. W sieci znaleźć da się bardzo dużo tematycznych portali na których znajdują się oferty pracy. Taki sposób szukania zatrudnienia jest bardzo wygodny. Przede wszystkim daje oszczędność czasu. Nie ma konieczności aby ruszać się z przysłowiowej kanapy, aby znaleźć interesującą ofertę. Korzyścią z korzystania z portali internetowych jest to, że propozycje pracy są na bieżąco aktualizowane. W przypadku gdy znajdzie się pracownik, ogłoszenie zostaje usunięte, przez co nie wysyła się niepotrzebnych cv. Bez żadnego problemu można również wskazać swoje preferencje, na przykład czy interesuje nas praca w wymiarze pełnego etatu czy jedynie kontrakt. Wskazując preferencje dostaje się informacje o spersonalizowanych ofertach. Korzyścią z takiego rozwiązania jest to, że nie marnuje się czasu na przeglądanie nietrafionych ogłoszeń. Składanie aplikacji za pośrednictwem portalu internetowego pozwala również na bieżące śledzenia statusu aplikacji. W niektórych miejscach można zweryfikować przykładowo, czy pracodawca dostał aplikację albo czy się z nią zapoznał. Dostępna jest także informacja o liczbie kandydatów na dane stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo można wiedzieć z jaką konkurencją przyjdzie się zmierzyć. Z Internetu jako metody szukania pracy korzystają bardzo chętnie nie tylko osoby w młodym wieku ale również i bardziej doświadczeni pracownicy. Intuicyjna obsługa nie powinna żadnemu użytkownikowi przysporzyć kłopotów.

Tradycyjne sposoby szukania pracy
Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne metody na poszukiwanie nowej pracy, to da się wymienić przynajmniej trzy – samodzielne rozdawanie aplikacji pracowniczych, rejestracja w urzędzie pracy albo sprawdzanie jakie oferty pracy zostały wydrukowane w lokalnej prasie. Jeżeli chodzi o prasę, to dzięki niej można najłatwiej znaleźć dodatkowe zajęcie. Coraz rzadziej bowiem w taki sposób ogłaszają się duże korporacje szukające pracowników na pełen etat. Rejestracja w urzędzie pracy to oferta skierowana wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które chcą zmienić pracę. W urzędach przeważają prace specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeśli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Trzeba nie zapominać o tym, że nie wystarczy odwiedzić kilku przedsiębiorstw. Najczęściej trzeba roznieść minimum kilkanaście aplikacji, by dostać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Warto korzystać ze sposobów jakie są najbardziej efektywne i za pomocą których w krótkim czasie znajdzie się pracę.