Firmy telekomunikacyjne prześcigają się w ofertach dotyczących usług z zakresu dzwonienia, sms-owania czy korzystania z pakietów internetowych. Jak nie pogubić się w tym gąszczu propozycji i wybrać odpowiednią ofertę? Nie jest to zadanie najprostsze. Promocji jest bardzo dużo i można w nich przebierać. Często operatorzy oferują nam np. dodatkowy smartfon czy zwiększony pakiet rozmów, jeżeli wybierzemy konkretną ofertę.

Nie dotyczy to jedynie klientów indywidualnych. Jeszcze większy „mętlik” spotyka przedstawicieli firm, dla których oferta promocyjna nie ogranicza się do wyżej wymienionych propozycji. Często oferuje się im dodatkowy telefon służbowy, albo kilka smartfonów, na bardzo okazyjnych warunkach. W pewnym momencie można naprawdę się pogubić i pozostać w przysłowiowej kropce. Zastanówmy się jaka oferta promocyjna skierowana do przedsiębiorców może być korzystna, a czego warto unikać przy decydowaniu się na konkretny pakiet. Najważniejszą opcją będzie oczywiście telefon służbowy. Nie musi być to najnowszy, flagowy smartfon najlepszej firmy. Telefon, który będziemy chcieli wybrać powinien być po prostu solidny, sprawdzony i niezawodny. Tego typu urządzenia nie zawsze będą tymi najdroższymi. Warto zatem pamiętać o tym, aby uwzględnić naszą potrzebę i ją odpowiednio wyartykułować przy pracowniku firmy komórkowej. Często będą nam „wciskać” urządzenia przestarzałe, które nie sprawdzą się w ekstremalnych warunkach pracy. Nie zawsze bowiem nasz telefon służbowy będzie leżał sobie w jednym miejscu. Będziemy z niego korzystać często, zatem będzie się „zużywał”.

Niektóre firmy oferujące smartfony wychodzą naprzeciw takim klientom i tworzą dedykowane telefony, przeznaczone właśnie do pracy w warunkach trudnych. Tego typu urządzenia mają twardszą, solidniejsza obudowę, zwiększoną żywotność baterii i łatwość w użyciu. Często są to jednak telefony dość drogie – warto zatem sprawdzić czy oferta promocyjna nie będzie dotyczyć właśnie tego konkretnego modelu. Ważną kwestią jest także ilość usług dodatkowych, które zaoferowane będą nam przez operatora sieci komórkowej. Nie zawsze w naszym przedsiębiorstwie przyda się… nielimitowany internet. Jeśli nie ma takiej potrzeby, powinniśmy zdecydowanie zwrócić na to uwagę. Z pewnością pozwoli nam to zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

W przedsiębiorstwach najważniejszą kwestią będzie bezproblemowe, nielimitowane dzwonienie. Zwróćmy uwagę to, czy dany operator dysponuje wystarczającym zasięgiem. Może zdarzyć się tak, że w naszej hali, fabryce, czy innym budynku, który będzie zlokalizowany daleko poza miastem, nie będziemy odbierać sygnału – albo ten sygnał będzie mocno ograniczony. Bardzo często firmy telekomunikacyjne dysponują na swoich stronach internetowych odpowiednimi wykresami i mapkami, które zobrazują nam rzeczywisty zasięg ich odbiorników. W dobie powszechnego dostępu do sieci internetowej nie będzie zatem problemem sprawdzenie tego – dlatego warto sprawdzić to na własną rękę, aby później gorzko się nie rozczarować.