Obecnie można zauważyć, że zakupy online cieszą się ogromną popularnością. Właściwie nikomu nie ma potrzeby prezentować faktów, iż są one wygodne, łatwo dostępne i zazwyczaj tańsze, ponadto jest oczywiście znacznie szerszy wybór. To właśnie te najbardziej popularne zalety skutkują tym, że osoby tak chętnie korzystają z zakupów internetowych. Trzeba jednak podkreślić, iż sporo firm, które zajmują się dostawą oferuje ekspresowy czas dostawy, co jeszcze skuteczniej powoduje, iż ludzie odważają się korzystać z internetowych zakupów. Gdy jednak chodzi o firmy, które specjalizują się w dostawach, a więc o firmy kurierskie, to na pewno warto podkreślić, że konkurencja na rynku branżowym jest wyjątkowo silna.

Wiele osób wyraża swoje nieusatysfakcjonowanie względem różnych firm kurierskich, między innymi z tego powodu, iż uważają, że koszty dostaw są celowo wyższe niż powinny być, a czas oczekiwania na zamówioną przesyłkę okazuje się zbyt długi. Oczywiście mało kto ma świadomość, iż tak naprawdę prowadzenie takiej firmy kurierskiej jest związane z wieloma kosztami, pośród nich wskazać należałoby te najbardziej oczywiste czyli bez wątpienia opłacenie i zatrudnienie pracowników, a także zakup, czy też leasing środków transportu i co jasne związany z nimi zakup paliwa i amortyzacja. Każda z tych rzeczy oczywiście powoduje, iż koszty wysyłki nie mogą być wyjątkowo niedrogie. Jednak aktualnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i ograniczyć do minimum wydatki. Z pewnością niezwykle interesującym konceptem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziłoby do nadmiernego wykorzystania pojazdu, a także do zużywania benzyny czy gazu, które, co ogólnie wiadomo, są dosyć kosztowne. To rozwiązanie oczywiście nie sprawdzi się w każdym miejscu. Aczkolwiek w przestrzeniach, gdzie można swobodnie przemieszczać się rowerem byłoby to na pewno ciekawe do przemyślenia rozwiązanie.

Warto też zaznaczyć, że taki tani kurier jednak nie byłby w stanie pracować przez wszystkie 12 miesięcy, gdyż, co oczywiste, zimą, jesienią, czy nawet wczesną wiosną aura bywa na tyle nieodpowiednia, że byłaby w stanie skutecznie utrudniać takiego rodzaju dostarczanie przesyłek tym środkiem transportu. Opady z nieba takie jak choćby deszcz, śnieg, a także wiatr, czy też skrajne dodatnie bądź niskie temperatury mogłyby bardzo źle wpłynąć na zdrowie i samopoczucie kurierów, ale i także na wygląd paczek.

Nie jest też tajemnicą, iż tego typu forma dostarczania paczek mogłaby się satysfakcjonująco sprawdzać wówczas, gdy są one raczej małych wymiarów. Jak ogólnie wiadomo, coraz częściej można spotkać się z sytuacją, iż ktoś poprzez firmę kurierską transportuje przedmioty ciężkie, bądź o sporych rozmiarach. W takim właśnie przypadku ich transport rowerem byłby zwyczajnie niemożliwy, lub niezwykle utrudniony. Mimo wszystko w przypadku, kiedy są to zwykłe przesyłki, a przy tym pogoda jest przyjazna, to tego typu transport na dwóch kółkach wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Byłoby to związane na pewno z lepszym zdrowiem i samopoczuciem kurierów, którzy to mogliby cieszyć się z ciepłego słońca, czy poza tym ze świeżego powietrza, szczególnie, gdyby akurat trudnili się dowożeniem paczek w małych miasteczkach, czy też sympatycznych dzielnicach, których przemierzanie na dwóch kółkach mogłoby być przy okazji sympatyczne.